Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33BMOPS9714G1ZL
Call 08047783210 82% Response Rate
Send Enquiry
| Stitch Type | Straight Knife |
| Application | 8/10" |
| Operation Type | Clicker Switch |
| Max Stitch Length | 4 mm |
| Max Sewing Speed | More Than 5000 (stitch/min) |
| Number Of Threads | 4 |
| Needle Bar Stroke | 41.2mm |
| Body Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Light Material |
| Brand | Sera |
| Country of Origin | Made in India |
STRAIGHT KNIFE 8 INCH CUTTING MACHINE 1600WDIRECT DRIVE SINGLE NEEDLE MACHINE LARGE HOOK NEEDLE POSITION 9MM STITCH LENGTH
View Complete details